Padomi: kādu velosipēdu pirkt?Ja plānojat iegādāties jaunu vai lietotu velosipēdu ir jāpievērš uzmanība divām būtiskām lietām: budžets, kāds paredzēts velosipēda iegādei, un velosipēda pielietojums - vai to plānojat izmantot ikdienā, brīvdienu pavadīšanai vai aktīvai sportošanai.

Attiecībā uz budžetu, izvēli izdarīt ir salīdzinoši vienkārši - cik līdzekļu velosipēda iegādei varat atļauties, tik arī iztērēsiet. Ja vēlaties iegādāties labu velosipēdu par pieņemamu cenu, izmantojiet atlaides vai iegādājieties lietotu. Pērkot lietotu velosipēdu, pārliecinieties, ka tas nav zagts un ir labā tehniskā stāvoklī.

Izvēle starp dažadiem velosipēda veidiem var būt nedaudz sarežģītāka. Velosipēdus parasti iedala divās grupās – šosejas un bezceļa velosipēdi -, kā trešo grupu var minēt universālos velosipēdus, kas paredzēti, lai pārvietotos gan pa asfaltu un pilsētas ielām, gan meža taciņām un nelīdzenu reljefu.

Ja vēlaties pārvietoties pa ļoti sliktiem ceļiem vai bezceļiem, jums piemērots būs kalnu velosipēds. Tos iedala vairākās grupās: braukšanai pa bezceļiem kalnainā apvidū jāizvēlas velosipēds ar priekšējo amartizatoru vai vispār bez tā, braukšanai pa nelīdzenu ceļu derēs velosipēds ar priekšējo vai aizmugurējo amortizatoru.

Ja vēlaties izmantot velosipēdu ikdienas braukšanai pa pilsētu vai nedēļas nogales izbraucieniem ar ģimeni, piemēroti būs saliekamie velosipēdi vai arī tā sauktie pilsētas velosipēdi, ar kuriem braucot nav jāsaliec mugura un, kas nav paredzēti ļoti liela ātruma sasniegšanai.

Personām, kas vēlas piedalīties velosacensībās, jāizvēlas tieši šim mērķim paredzētie velosipēdi, kam prasti ir šauras, cietas riepas un zema, izliekta stūre.

Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker