Kā tīrīt un eļļot velosipēdu?


Pareizi saeļļots velosipēds nodrošina ilgu tā detaļu kalpošanas mūžu, tāpēc piedāvājam dažus ieteikumus pareizai un efektīvai velosipēda tīrīšanai un eļļošanai.

Tīrīšana: attauko un noņem netīrumus

Pirms jaunās smērvielas uzklāšanas nepieciešams notīrīt eļļojamās vietas no vecās smērvielas un netīrumiem, kas ir pielipuši. Lai to veiksmīgi un viegli izdarītu nepieciešams tīrītājs ar labām attaukošanas īpašībām. Lieliski noderēs bremžu tīrītājs, kura galvenā funkcija ir tieši attaukošana, piemēram, WURTH ražotais bremžu tīrītājs. Ar tā palīdzību iespējams noņemt iepriekšējo smērvielu un citus netīrumus. Sākumā nepieciešams nedaudz uzpūst uz tīrāmajām detaļām, lai līdzeklis pāris sekundes iedarbojas. Pēc neilga brītiņa ar bremžu tīrītāja aerosola strūklu janotīra ķēde, rullīši, zobrati un citi kustīgie mehānismi no vecās eļļas un netīrumiem. Labākam efektam tīrīšanas procesā var izmantot arī smalku birstīti, piemēram, zobu birsti.

Eļļo ar sausām smērvielām

Kad velosipēds ir attīrīts, var sākt eļļošanas procesu.
Velosipēds ir pakļauts salīdzinoši lielai putekļu un netīrumu ietekmei, tādēļ jāņem arī vērā, ka pie „slapjām” smērvielām labi pieķersies un uzkrāsies netīrumi, savukārt pie „sausām” – nē. Tāpēc velosipēda eļļošanai nav ieteicams izmantot dažāda veida motoreļļas, universālās smērvielas, ziedes un līdzīgas „slapjās” smērvielas. Vēlams lietot sausās smērvielas ar PTFE (plašāk pazīstams kā „teflons”) piedevu, kuras netīrā un putekļainā vidē pastiprināti nepiesaista netīrumus. PTFE piemīt arī priekšrocība, ka neredzams pārklājums saglabājas uz virsmas, pat tad, kad redzamā kārtiņa ir notīrīta. Šī neredzamā kārtiņa turpina aizsargāt no nodiluma.
WURTH ražotā sausā smērviela DRYLUBE ar PTFE piedevu ir lieliski piemērota velosipēda detaļu eļļošanai. Smērvielas sastāvā esošie šķīdinātāji eļļošanas brīdī padara smērvielu šķidru – tas dod iespēju smērvielai iespiesties vismazākajās spraugās. Pēc dažām minūtēm šķīdinātāji iztvaiko, atstājot labi eļļojošu, ūdens noturīgu un slodzes izturīgu sausu smērvielas kārtiņu, pie kā nelīp putekļi un netīrumi. DRYLUBE nodrošina ilgstošu korozijas aizsardzību, berzes un nodiluma samazināšanu. DRYLUBE smērvielu var izmantot arī motociklu ķēžu eļļošanā, kā arī citās ļoti putekļainās vidēs.

Jāeļļo arī ātrumu pārslēdzēji un bremžu trosītes caurulītēs

Neaizmirstiet iztīrīt un saeļļot arī ātrumu pārslēdzējus un bremžu trosītes caurulītēs, lai bremzēšanas un ātrumu pārslēgšanas process noritētu bez aizķeršanās. Bremžu caurulīšu saeļļošanai lieliski noderēs WURTH ražojuma pussintētiskā smērviela HHS-2000. Šai smērvielai piemīt lieliskas iespiešanās spējas pat vissmalkākajās spraugās, lieliska aizsardzība pret koroziju, kā arī ideālas eļļošanas īpašības pat liela spiediena ietekmē. Smērvielai piemīt labas lipšanas īpašības, kas savukārt notur smērvielu uz rotējošām detaļām un neļauj tai atdalīties. Laika apstākļi nebūs šķērslis, lai brauktu ar velosipēdu, jo HHS-2000 ir arī noturīgs pret ūdeni, sālsūdeni un pat vājām skābēm un sārmiem. Šī smērviela ir izmantojama ne vien velosipēda eļļošanai, bet arī eņģēm, augstas noslodzes svirām un savienojumiem, un citām vietas kur nepieciešama augstas kvalitātes smērviela.

Ja gadās savainoties...

Nereti veicot iekārtu apkopes, mazus remonta darbus vai vienkārši ikdienas sadzīves darbos gadās iegūt kādas mazākas vai lielākas brūces. Nereti jau izvēloties plāksteri skaidri zinām, ar kādām neērtībām nāksies saskarties tuvākajā laikā: plākstera līme pastiprināti aplīp ar netīrumiem, mazgājot rokas plāksteri atlīmējas, plāksteri traucē locītavās. Arī plāksteru izmērs un forma ne vienmēr ir piemēroti konkrētajai brūcei, tādēļ jau pati plākstera uzlikšana var būt neliels izaicinājums.
Mēs iesakām, katrā aptieciņā iekļaut plāksteri ELAST. Šis plākstera darbības princips ir būtiski atšķirīgs no ierastajiem plāksteriem. ELAST nesatur līmi, bet tas salīp tikai pats ar sevi un pateicoties savai elastībai neierobežo kustības. Pēc uzklāšanas absorbēs asinis, bet nepielips ādai, brūcei vai matiņiem. Mazgājot rokas plāksteris neatlīmēsies.


ELAST paliks savā vietā līdz brīdim, kad jūs to vēlēsieties noņemt.

Raksts tapis sadarbībā ar
Wurth, SIA
www.wurth.lv
tālr. 67382234

Veikalu adreses

 

 

Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker