Papildina "mazo" kuģošanas līdzekļu reģistrācijas kārtību

Valdība apstiprinājusi reģistrācijas kārtību arī „mazajiem” kuģošanas līdzekļiem – kas netiek izmantoti komercdarbībai jūrā un ostās, ar garumu līdz 12 metriem.

Līdz šim Ministru kabineta 2008.gada 25.marta noteikumi Nr.213 „Ceļu satiksmes drošības direkcijā reģistrējamo kuģošanas līdzekļu reģistrācijas kārtība” tika attiecināti tikai uz ūdenssportam un atpūtai paredzētiem kuģošanas līdzekļiem, bet tagad ir izstrādāts regulējums, kas paredz līdz 2014.gada 1.jūnijam Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) reģistrēt arī motorizētus plostus, niedru pļāvējus u.tml. Jaunais regulējums iekļauts iepriekš minēto noteikumu grozījumos, kas otrdien, 20.augustā, pieņemti valdībā.

Grozījumi arī paredz kuģošanas līdzekļa īpašniekam izsniegt apliecinājumu par kuģošanas līdzekļa norakstīšanu nevis obligāti, kā tas bija līdz šim, bet gan tikai gadījumā, kad tāds īpašniekam ir nepieciešams.

Tāpat tiek precizētas personas, kam kuģošanas līdzeklis var tikt reģistrēts Latvijā, kā arī termiņš, uz kādu šāds līdzeklis var tikt reģistrēts ārvalstniekam. Precizēti gadījumi, kad dokumentu iesniegšanai kuģošanas līdzekļa reģistrācijai nav nepieciešams reģistrētā kuģošanas līdzekļa īpašnieka pilnvarojums. Tiek definēti gadījumi, kad reģistrācijai vajadzīga arī agregātu numuru salīdzināšana.

Reģistrācijas procesā iesaistītajām personām tiks paredzēta iespēja iesniegt reģistrācijai nepieciešamos dokumentus vai apliecināt pilnvarojumu reģistrācijai dažādās CSDD nodaļās šīm personām ērtākā laikā, līdzīgi kā tas jau tiek praktizēts, veicot transportlīdzekļu reģistrāciju. Tāpat tiek paredzēta iespēja atteikties no obligātas prasības saņemt CSDD piedāvātos numura zīmju trafaretus vai uzlīmes – turpmāk kuģošanas līdzekļa īpašnieks tos varēs izgatavot pats.

Paredzams, ka noteikumu grozījumi mazinās administratīvo slogu kuģošanas līdzekļu īpašniekiem, kā arī ļaus vienkāršāk īstenot to kontroli ūdens satiksmē.

Tā kā Komercķīlas likums nosaka, ka kuģošanas līdzekļi var būt par komercķīlas priekšmetu un tiem var tikt reģistrēta komercķīlas atzīme, noteikumu grozījumos iekļautas normas par ķīlu atzīmju reģistrēšanu un dzēšanu. Tāpat tiek noteikta kārtība rīcībai ar atrastiem un CSDD nodotiem kuģošanas līdzekļu reģistrācijas dokumentiem.

Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker