Dažādas olu krāsošanas receptes


Dzeltenas olas - krāso kurkumas novārījumā (3 ēdk. kurkumas ieber 1/2 litrā ūdens, uzvāra, ieliek olas un ļauj vairākas stundas ievilkties)

Zaļgandzeltenas olas - krāso kumelīšu novārījumā (8 ēdk. kumelīšu ziedu pārlej ar 1 litru verdoša ūdens un |auj pusstundu ievilkties, pēc tam novārījumu izkāš caur sietu, tajā ieliek vārītas olas un tur 2 stundas)

Aveņsarkanas olas - krāso sarkano biešu sulā ( 1/2 1itru sarkano biešu sulas uzvāra kopā ar 2 ēdk. etiķa, olas ieliek karstajā šķidrumā un ļauj 1-2 stundas ievilkties)

Gaišbrūnas olas - krāso kafijas novārījumā (100 g smalki samaltas kafijas ieber 1 litrā ūdens, lēnām uzvāra un ļauj 10 minūtes ievilkties, tad novārījumā ieliek olas un vēl mazliet pavāra)

Brūnas olas - krāso valriekstu čaumalu novārījumā (2 ēdk. valriekstu čaumalu sakaltē un saberž; saberztās čaumalas uzvāra 1/2 litrā ūdens, novārījumā ieliek karstas olas un atstāj uz 1-2 stundām. Līdzīgu toni var iegūt, krāsojot olas melnās tējas novārījumā)

Violetas līdz tumši lillā olas - krāso aroniju sulā (uzvāra 1/2 litru aroniju sulas, tad novārījumā ieliek olas un ļauj 2 stundas ievilkties)

Pelēkzilas olas - krāso ar melleņu vai upeņu ievārījumu (olas tajā novārījumā vāra apmēram 10 min., pēc tam ļauj ievilkties vēl kādas 10 minūtes (lai košāka krāsa))

Citi padomi olu krāsošanā:

Pirms krāsošanas olas nomazgā siltā ūdenī, kam piebērts sāls vai pieliets galda etiķis.
Lai olas nokrāsotu vienā tonī, krāsojamo materiālu (lapas, mizas u.c.) katliņā krietni savāra, izkāš un šajā ūdenī vāra olas.
Olas jāliek vārīties siltā, ne karstā ūdenī, jo čaumala var ieplaisāt. Olas katlā ievieto rūpīgi un vāra 10 minūtes. Tūlīt pēc vārīšanas olas liek bļodā ar aukstu ūdeni. Pēc tam noliek apžūt, tad kārto māla vai stikla traukā vai pītā groziņa.

Tradicionālais veids - olu samitrina un tai ar diegiem piestiprina pētersīļu, seleriju, paparžu, zemenīšu lapiņas, un sīkus ziediņus - zemeņu, prīmulu, pieneņu, sniegpulkstenīšu.
Krāsojot sīpolu mizās (arī sarkano sīpolu), krāsa var variēties no gaiši dzeltenas līdz gandrīz melnai.

Vēl idejas:

Krāsojot olas sīpolu mizās, sīpolu novārījumam pievieno nelielu svecītes vai parafīna gabaliņu - olas sanāk raibi marmorīgas. Iespējams, ka sveces gabaliņu var pievienot jebkurai krāsvielai. Vēl olas var krāsot upeņu sulā.
Var ar sveces gabaliņu uz olas sazīmēt kontūras un tad krāsot sīpolu mizās.
Gaišu svītru tīklojumu iegūst, olas dažādos virzienos notinot ar diegu.
Var ielikt tīkliņā, tad arī būs tīklojums uz olas, piemēram, tajā, kur ķiplokus un sīpolus fasē.
Egļu skujās krāsotas olas veido interesantus svītru rakstus.
Tinot olas sīpolu mizās, pieber klāt rīsus - no tiem veidojas mazi, gaiši raibumiņi, vēl klāt kādu sniegpulkstenīti vai papardes krikucīti, citām kādu saldētu mellenīti klāt un lupatiņā no vecām zeķubiksēm, aptin ar diegu un katlā iekšā.
Ja mājās ir kāds sadīdzis ķiploks ar zaļu asnu, tad ķiploku pārgriež uz pusēm (ja lielāks, tad vairākās daļās) un ar zaļuma pusi liek klāt olai un tad tin, kā nu kurš ir pieradis. Iztinot ārā, ķiploka vietā būs salātu krāsas pleķītis.
Krāsainās drāniņās ieliek putraimus, makaronus, sīpola mizas, ietin olas.
Novārītu olu ietin krāsainā kreppapīrā un patur 10 min. - iegūst marmora rakstu.
No papīra izgriež figūriņas, aplīšus u.c. šabloniņu un pietin pie samitrinātas olas.
Ļoti skaisti olas izskatās, aplīmētas ar pūpoliņiem.


Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker