Kā tīrīt zamšādas apavus

Zamšādas kurpes vai zābaciņi kājās izskatās ļoti eleganti. Taču daudzi neriskē tādus iegādāties, tāpēc ka zamšādas apavi prasa daudz uzmanības un ļoti rūpīgu kopšanu. Taču, ja zināt, kā pareizi tīrīt zamšādas apavus un izmantot speciālus to kopšanas līdzekļus, apavi vienmēr būs teicamā kārtībā. Ir dažādi zamšādas apavu tīrīšanas veidi.

Kā tīrīt mākslīgo un dabisko zamšādu
Mēdz būt dabīgā un mākslīgā zamšāda. Ar dabīgo jāapietas ļoti saudzīgi. Tā ļoti ātri uzsūc mitrumu, bet pēc izžūšanas plūksnojums vairs neizskatīsies tā, kā agrāk. Sargājiet dabīgās zamšādas apavus no deformācijām, tāpat ņemiet vērā faktu, ka tā var izstiepties. Mākslīgā zamšāda ir izturīgāka pret nodilšanu, tā arī ilgi nemaina krāsu. Šis materiāls tiek uzskatīts par praktiskāku un ilgmūžīgāku. Kā atšķirt dabīgo un mākslīgo zamšādu? Dabīgā zamšāda ir vairākas reizes dārgāka par mākslīgo. Ja uz apavu virsmas uzkrīt ūdens lāse, dabīgā zamšāda acumirklī iesūc šo ūdeni. Ja zābaki ir izgatavoti no mākslīgā zamša, ūdens pa tiem vienkārši notecēs lejup.

Tautas līdzekļi apavu kopšanai
Ja jūs ikdienā valkājat zamšādas kurpes vai zābaciņus, katru vakaru apavus nepieciešams tīrīt. To var darīt ar apavu birstītes palīdzību, samērcējot to ziepjūdenī, kam pievienotas dažas piles ožamā spirta. Pēc tam nedaudz noslaukiet apavus ar aukstā ūdenī samērcētu drēbīti un atstājiet žūt, tikai nelieciet pie radiatoriem.
Dažreiz zamšādas kurpes vai zābaki atsevišķās vietās var sākt spīdēt. Šādos gadījumos atkal talkā nāk ožamais spirts. Samērcējiet vates tamponu tajā un paberzējiet spīdošās vietas. Eksistē arī citi paņēmieni. Var noberzēt zābakus ar dzēšgumiju vai paturēt apavus virs verdoša ūdens.

Ja uz zamšādas apaviem radušies traipi, tos var notīrīt ar benzīna vai talka palīdzību (šīs vielas labi uzsūc taukus). Ļaujiet apaviem vairākas stundas pastāvēt, bet pēc tam notīriet ar birstīti.

Raupjākās, aprepējušās vietas uz zamšādas apaviem tīra arī ar piena palīdzību. Nepieciešams sajaukt pusglāzi piena, divas piles ožamā spirta un tējkaroti dzeramās sodas. Ar iegūto šķīdumu nepieciešams apstrādāt nosmērētās vietas, bet pēc tam noslaucīt. Šo darbību rezultātā apavi kļūst tīri.

Mūsdienīga pieeja tīrīšanas procesam
Tā, kā aprakstīts augstāk, tīrīja zamšādas apavus tajos senajos laikos, kad pārdošanā nebija nekādu speciālu zamšādas kopšanas līdzekļu, taču varēja atrast attīrītu benzīnu, kas mūsdienās ir praktiski neiespējami.

Mūsdienīgām zamšādas zābaciņu īpašniecēm nav nepieciešamības tīrīt apavus ar dzēšgumiju. Pārdošanā ir pieejamas dažādas speciālas gumijas birstītes tieši zamšādas tīrīšanai. Kad jūs tādu birsti pārvelkat pār apavu virsmu, tiek novākti visi sausie putekļi. Ja jums sanāca trāpīties zem lietus, nežāvējiet zamšādas zābaciņus pie radiatoriem vai sildītāja, atstājiet tos vienkārši istabā, pirms tam piebāžot pilnus ar avīzēm. Dabīgā zamšāda žūst vismaz 20 stundas, jo tieši tik ilgs laiks vajadzīgs, lai mitrums to pamestu. Ja vēlaties, lai zamšādas apavi jums vēl pakalpotu, nesteidziniet žūšanas procesu. Ja pacentīsieties žūšanu paātrināt, noliekot kurpes vai zābaciņus tuvāk siltuma avotam, apavi kļūs raupji un zaudēs izskatību.

Pēc apavu žāvēšanas ķerieties pie tīrīšanas. Vēlreiz atkārtosim – labāk nemazgāt zamšādu ar ūdeni un netīrīt traipus ar benzīnu. Mitrā tīrīšana nogalina zamšādas apavus, bet nopirkt attīrītu benzīnu ir praktiski neiespējami. Traipu tīrītāji un agresīvas ķīmiskas vielas var uz visiem laikiem sabojāt zamša plūksnojumu. Tādēļ nežēlojiet naudu speciālu tīrāmo līdzekļu iegādei. Tad jums būs pārliecība par gaidāmu pozitīvu rezultātu.

Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker