Kā izplānot ideālu iebūvēto skapi?Lai skapī pietiktu vietas visu ģimenes locekļu lietām, drēbes uz plauktiem gulētu līdzenās kārtās un neburzītos, bet nepieciešamā aksesuāra meklēšana neievilktos stundām ilgi, nepieciešams pārdomāti izplānot skapja iekšējo uzbūvi. Piedāvājam stratēģiju, ar kuras palīdzību jūs varēsiet izplānot savu ideālo kupejskapi!

1. Sākam ar revīziju

Interjeru dizaina ideālajā pasaulē speciālisti iesaka izveidot lietu sarakstu, kuras jūs plānojat skapī uzglabāt. Balstoties uz to, nepieciešams konstrukciju sadalīt atsevišķās funkcionālajās daļās: virsdrēbēm, ikdienas un svētku drēbēm, apaviem, gultas veļai utt. Reti kuram pietiks laika un pacietības šādai precīzai procedūrai, tādēļ vismaz novērtējiet esošā „posta” mērogu kaut vai uz aci. Sistematizējiet visu plānoto saturu pēc jums vēlamā principa, un pēc tam pievienojiet 20 – 30 % telpas katrai topošā skapja sastāvdaļai drošības labad – rezervēm.

Lietu revīzija palīdzēs jums tikt skaidrībā ar plānotā skapja izmēriem. Nelielām uzglabāšanas sistēmām rekomendējam divdurvju konstrukcijas ar vienu vai diviem nodalījumiem. Ģimenei optimālais variants varētu būt trīsdurvju iebūvētais skapis ar bīdāmām durvīm jeb kupejskapis. Modeļi ar četrām un vairāk vērtnēm derēs ne tuvu katrai telpai, bet, ja istabas platība atļauj – lieliski!

2. Izvēlamies „pildījumu”

Vairums standarta iebūvēto skapju satur stieni un plauktus. Neviens neliedz jums iegādāties šādu skapja versiju – nepieciešamības gadījumā būs iespējams piepirkt klāt trūkstošos elementus: atvilktnes, kastītes, sadalītājus utt.

Taču ražotāji piedāvā veselu klāstu mūsdienīgu moduļu, kurus nereti ir diezgan grūti nomainīt. Piemēram, īpašas izbīdāmās atvilktnes, pantogrāfi (paceļ pakaramos ar drēbēm līdz pat griestiem, atbrīvojot skapja telpu), iebūvēti apavu turētāji, arī grozi aksesuāriem. Visu šo papildus moduļu uzdevums ir uzglabāšanas sistematizācija ar nodomu atvieglot jūsu dzīvi. Un mazlietiņ – arī maku. Tādēļ rūpīgi padomājiet, kādi skapja iekšienes elementi jums patiešām nepieciešami, bet no kuriem varētu atteikties.

Strīdīgs jautājums ir antresolu esamība. Tiem, kuriem ir daudz reti izmantojamu lietu, šie plaukti ir akūti nepieciešami. Taču gadījumos, kad vairums lietu atrodas pastāvīgā ekspluatācijā, katru dienu kāpt līdz griestiem pēc vajadzīgā priekšmeta būs neērti un kaitinoši. Šādos gadījumos skapja augšējo daļu iesakām aprīkot ar papildu stieni, kas aprīkots ar pantogrāfu. Antresola optimālais platums būs 80 – 120 cm. Tomēr gadījumos, kad antresolā paredzēts uzglabāt smagas lietas, maksimālais platums nedrīkst pārsniegt 80 cm, pretējā gadījumā būs nepieciešama papildu vertikālā starpsiena.

3. Plānojam

Apbruņojaties ar papīra lapu, pildspalvu un pamēģiniet shematiski attēlot topošā kupejskapja plānojumu. Sāciet ar augšējām sekcijām, kur karāsies garās drēbes. Kleitas, mēteļi, apmetņi prasa 140 – 160 cm augstumu. Nākamais solis – pakaramie ar īsākām drēbēm. Žaketes, krekli un sporta krekli aizņems 70 – 80 cm, bikses – līdz 130 cm. Zem stieņa ar īsajām drēbēm var paredzēt vietu atvilktnēm vai groziem.

Tagad – platums. Komplekts ar 5 – 10 kleitām aizņems līdz 40 cm vietas skapī. Desmit uzvalki – līdz 100 cm. Izejot no garderobes apjoma, ko novērtējāt sākumā, nosakiet jums piemērotu nodalījumu platumu.

Ikdienas lietošanai vislabāk noderēs izbīdāmās atvilktnes – tās labāk izvietot ērtā augstumā. Lai atvilktnes mehānisms labi darbotos, tās platumam nevajadzētu pārsniegt 100 cm. Lielas slodzes gadījumā mehānismi mēdz buksēt un bieži iziet no ierindas, tādēļ tādās atvilktnēs neievietojiet pārāk daudz dažādu mantu. Izbīdāmās atvilktnes standarta augstums parasti ir 20 – 25 cm.

Kupejskapja augšējā un apakšējā daļā parasti tiek izvietoti plaukti. Atstatumam starp tiem vajadzētu būt ne mazākam par 40 cm, pretējā gadījumā lietas būs banāli neērti dabūt. Tur, kur tiek plānota lielāka gabarīta priekšmetu – ceļa somu un čemodānu – uzglabāšana, izveidojiet plauktu ar 60 – 80 cm augstumu. Pieliekamie rokturi atvilktnēm skapju iekšpusē ir īsta greznība, kas „apēd” vairākus centimetrus telpas, tāpēc dodiet priekšroku iemontējamajai furnitūrai vai sistēmai „piespied – atver”.

Pēc atlikuma principa izvietojiet konstrukcijā papildus sistēmas – pakaramos siksnām un kaklasaitēm, apavu turētājus (kaut gan daudzi dod priekšroku apavu glabāšanai kastēs), speciālus pakaramos somām u.tml. Ideālā konstrukcija ir jūsu priekšā! Atlicis tikai iemiesot to dzīvē. Izvēlieties atbildīgu ražotāju, kas izgatavo iebūvējamos skapjus pēc pasūtījuma, un lietojiet savu kupejskapi ar baudu!

Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker