Kā cīnīties ar putekļiem


Putekļi nosēžas pat uz sienām, tāpēc arī tās laiku pa laikam jātīra ar putekļu sūcēju. Bet tapetes, sevišķi struktūrtapetes ar dažādiem lureksiem, savāc daudz vairāk putekļu nekā poliestera aizkari.

Putekļi slēgtos skapjos uzkrājas tieši tāpat, kā atvērtos. Tas ir pārbaudīts, un pret to neko nevar iesākt. Atklātie plaukti virtuvē derēs tikai tādiem priekšmetiem, kurus jūs izmantojat ikdienā. Krūzītes un glāzes nepaspēj uzkrāt netīrumus, jo katru dienu tiek mazgātas. Tās uzglabājas apgrieztā stāvoklī, jo tādā veidā nekas un nekad to iekšā neiekļūs. Lielie salātu trauki un dekoratīvo puķu podi īpaši netraucē – ja nepieciešams reizi nedēļā notīrīt putekļus no plaukta, tos var viegli noņemt.

Regulāri apkopiet gleznas
Jūs domājat, ka uz gleznām putekļi nekrājas? Un kā vēl! Bet, atšķirībā no citiem dekora elementiem, tās nevar aiznest uz vannas istabu un nomazgāt. Tādēļ šeit palīgā nāk mīkstās putekļu birstītes un no mikrošķiedras darināta putekļu drāniņa. Reizi mēnesī es ļoti rūpīgi notīru putekļus no visām savām gleznām un fotogrāfijām. Tas prasa apmēram pusstundu.

Nomainiet paklājus pret celiņiem
Visus paklājus bez problēmām var nomainīt pret grīdas celiņiem, kurus ir ļoti vienkārši un ērti tīrīt. Pietiek tos vienkārši iznest ārā uz ielas un izpurināt.

Savlaicīgi apkopiet mājdzīvniekus
Ja gribat dzīvot tīrībā – neaizmirstiet cīnīties ar dubļiem un spalvām. Lieliem suņiem, kas regulāri skraida ārā, jau remonta laikā iespējams paredzēt un ierīkot dušu ķepu mazgāšanai. Tas palīdzēs izvairīties no lieku netīrumu uzkrāšanās mājās. Kas attiecas uz spalvām, tad pietiek katru dienu izķemmēt suni vai kaķi viņu spalvu mešanas laikā, bet pēc procedūras savākt atlikušās spalvas no dzīvnieka kažoka ar mitru roku vai speciālu gumijas cimdu.

Tīrīšanu veiciet reizi mēnesī, bet uzkopšanu – katru dienu
Ģenerāltīrīšanu, kas paredz visu dzīvokļa slēptāko vietu uzkopšanu, mēs veicam reizi vai divas gadā – parasti pavasarī un rudenī. Taču mazāka izmēra tīrīšana parasti prasās reizi mēnesī. 70 m2 liela dzīvokļa uzkopšana parasti prasa apmēram 4 – 5 stundas. Ja man arī nebūtu visu augstāk uzskaitīto interjera priekšmetu, mājdzīvnieku un visa pārējā, nedomāju, ka mājas sakopšana neaizņemtu daudz mazāk laika, jo neviens mūs neatsvabina no rutīnas: grīdu mazgāšanas, putekļu sūkšanas, skapja sakārtošanas un visa pārējā.

Taču eksistē arī gandrīz vai ikdienišķas procedūras, kas paredz kārtības ieviešanu mājās un ievērojami samazina laiku, kas vēlāk tiek patērēts ģenerāltīrīšanas procesā. Piemēram, piecu minūšu laikā izmazgāt izlietni, vēl 15 minūtēs – veikt santehnikas tīrīšanu, rītā pēc vingrošanas izmazgāt grīdas.

Savukārt, ja nekas netiks darīts nedēļu, divas vai mēnesi no vietas, tad ģenerāltīrīšana var prasīt gandrīz veselu dienu. Tāpēc – varbūt labāk uzkopt māju katru dienu, bet 5 minūtes ilgi, nekā vienu reizi, bet 24 stundu garumā?

Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker