Istabas augi, kas neprasa īpašu kopšanu

Ja jums patīk dārzkopība, bet nav sava piemājas dārziņa, kur jūs varētu šajā jomā izpausties, iespējams papraktizēties ar istabas augu palīdzību.

Istabas augu audzēšana – interesants un noderīgs hobijs, jo zaļumi gan attīra gaisu, gan vienkārši priecē acis. Taču ne visi istabas augi būs piemēroti dārzkopim – iesācējam, jo atsevišķi no tiem ir visnotaļ kaprīzi un prasa pamatīgas zināšanas un prasmes.

Šajā rakstā mēs pastāstīsim par istabas augiem, kuri neprasa nekādu īpašu, sarežģītu kopšanu.

 

Peperomija

Šo istabas augu iespējams iegādāties praktiski jebkurā ziedu veikalā, un tas ir visnotaļ pieticīgs. Dod priekšroku augsnei ar labu drenāžu, mīl labu apgaismojumu. Peperomiju nepieciešams laistīt tad, kad augsnes virskārta pilnībā izžūst.

 

Dažādlapu araukārija

Tas ir skuju koks, kas jums atgādinās par Ziemassvētkiem pat vasaras vidū. Araukārija mīl labu apgaismojumu, tomēr zem tiešiem saules stariem šo augu labāk nenovietot. Ar laiku araukārija var izaugt līdz pat 3 metrus augsta. Dod priekšroku mitram gaisam, tāpēc podiņu nepieciešams novietot tālāk no apkures ierīcēm. Laistiet, kad augsne uz tausti šķiet sausa.

 

Pušķu hlorofīts (zirnekļaugs)

Neraugoties uz neparasto nosaukumu, jūs droši vien esat tikušies ar šo augu. Tā īpatnība ir vairošanās paņēmiens. No pamatauga ataug garas stīgas, kuru galos attīstās augi – bērneļi. Šos ataugumus nepieciešams ielikt ūdenī, bet pēc tam, kad tie sāks laist saknes, tos var pārstādīt augsnē. Hlorofīta lapas izskatās ļoti interesanti, pateicoties savam raibajam krāsojumam. Augsnē ieteicams uzturēt vienmērīgu mitrumu. Ja hlorofītam nepietiek mitruma, tā lapas var sākt bālēt. Pēc mitruma normalizācijas lapām atgriezīsies iepriekšējā, spilgtākā krāsa.

 

Starainā šeflēra

Tas ir liels augs ar spīdīgām, tumši zaļām lapām, kas veido nelielus vēdekļus katra stiebra galā. Šeflēras augstums var sasniegt 2,5 metrus. Ja augam trūks saules gaismas, stiebri sāks stipri izstīdzēt, un šeflēra neizskatīsies tik efektīvi. Laistiet mēreni.

 

Vīnogu efeja

Nesajauciet ar parasto efeju, kurai ir arī indīgas pasugas. Šis augs ir ar spilgti zaļām lapām, kas pēc formas līdzinās ozola lapām. Šie augi ir lieliski piemēroti audzēšanai piekaramos podiņos. Var augt vāja apgaismojuma apstākļos, taču vislabāk jūtas mērenā gaismā un mitrumā.

 

Aspidistra (mājas svētība)

Šis augs plašāk pazīstams ar nosaukumu mājas svētība. To ir diezgan grūti iznīcināt, pat vēloties to izdarīt. Tas var atdzimt pat pēc novīšanas nepietiekama mitruma dēļ. Aspidistra labi pārcieš saules gaismas trūkumu. Vislabāk tā jūtas mērenā apgaismojumā un mitrumā.


foto: images.google.lv

Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker