Kā pareizi ziemā saglabāt gladiolu bumbuļsīpolus?

Lai pareizi saglabātu gladiolu bumbuļsīpolus, tos vajadzētu laicīgi izrakt, sagatavot miera periodam un radīt optimālus apstākļus glabāšanai.

Lai pareizi saglabātu gladiolu bumbuļsīpolus, tos vajadzētu laicīgi izrakt, sagatavot miera periodam un radīt optimālus apstākļus glabāšanai.

Gladiolu bumbuļsīpolus vispareizāk izrakt septembra beigās vai oktobra sākumā pirms augsnes sasalšanas. Sākt ar agrīnām šķirnēm, pabeigt ar vēlīnām un vairsīpoliņu sējumiem.
Ja gladiolu bumbuļsīpolus izrok agrāk, tie var sliktāk saglabāties un nākošajā gadā iespējams vispār neziedēs. Tas notiek tāpēc, ka tie ir vēl zaļi un gladiolu lapas un stublājs nepaspēj visas barības vielas nodot bumbuļsīpoliem.


Kā pareizi ziemā saglabāt gladiolu bumbuļsīpolus?Līdz pirmajām salnām gladiolas bumbuļsīpolus ļoti uzmanīgi piepaceļ ar lāpstu vai dārza dakšām. Tas jādara uzmanīgi, lai nesavainotu bumbuļsīpolus.

Pēc izrakšanas uzmanīgi nokrata zemi, nogriež saknes un saliek uz polietilēna plēves.
Ja lapas vēl ir zaļas, tad labāk vēl kādu laiku tās nenogriezt.

Ja auga virszemes daļa ir sadzeltējis, to uzreiz nogriež vai izlauž stublāju līdz ar sīpolu, neatstājot nekādus celmiņus.

Nogriezto gladiolu bumbuļsīpolus sadala un apžāvē. Uzmanīgi notīra no zemes.
Bojātos bumbuļsīpolus (ar redzamām slimības pazīmes, mehāniskiem ievainojumiem u.c.) atdala un iznīcina.

Ieteicamā glabāšanas temperatūra +4o C. Tā varētu būt robežās no +2o līdz +6o C, bet ne augstāka par +10o C. Temperatūrai jābūt stabilai.

Lielas temperatūras svārstības ir kaitīgākas par glabāšanu nepiemērotā temperatūrā. Tās provocē gladiolu miera perioda izbeigšanos.

Relatīvais gaisa mitrums telpā ieteicams ne augstāks par 70%.
Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker