Ātrā mājas uzkopšana


Idejas vienkāršai sadzīves organizēšanai – stāstām, kā ieekonomēt uz paklāju tīrīšanas un apavu kopšanas rēķina, un kā ieviest kārtību mājās dažu minūšu laikā.

Mājas tīrīšana nav no tām patīkamākajām nodarbēm. Dažkārt tā var prasīt veselu dienu vai pat visu nedēļas nogali. Lai jūs varētu ieviest kārtību dzīvoklī ar minimālu laika un spēka patēriņu, mēs esam sastādījuši nelielu sarakstu ar vienkāršām oriģinālām idejām, kas ar garantiju atvieglos jūsu dzīvi. Turklāt to izmantošana palīdzēs arī ieekonomēt budžetu.

 • Alumīnija folija lieliski noder, lai notīrītu dažādus grūti tīrāmus traipus no stikla traukiem. Saspiediet foliju apaļā lodītē un izmantojiet to trauku mazgājamās švammes vietā.
 • Lai trauku mazgājamā švamme paliktu sausa un tīra pēc iespējas ilgāk, pēc izmantošanas saspiediet to ar papīra spailes – knaģīša palīdzību. Varat nešaubīties – tā nokalpos jums vēl ne vienu vien mēnesi.
 • Nav noslēpums, ka biežas mazgāšanas dēļ drēbes ātri bojājas, zaudē krāsu un formu. Atjaunot apģērba svaigumu iespējams arī bez veļas mazgājamās mašīnas palīdzības – vienkārši ielieciet drēbju skapī paciņu dzeramās sodas.
 • Cauruļu aizsērējumu arī var likvidēt ar sodas palīdzību. Ieberiet izlietnes ūdens izplūdes atverē pusglāzi dzeramās sodas un pievienojiet pusglāzi etiķa. Pēc tam aiztaisiet atveri ar mitru lupatiņu un pagaidiet 5 minūtes. Tad var sākt lietot karsto ūdeni.
 • Sasmērējāt balto kreklu? Aizmirstiet par traipu noņēmēju – apstrādājiet traipu ar matu laku, pēc 10 minūtēm notriniet to ar mitru lupatiņu vai sūkli, bet pēc tam izmazgājiet kreklu veļas mašīnā. Tagad variet droši vilkt to mugurā un doties uz restorānu vai pikniku – no traipa nebūs palikušas pēdas.
 • Zamša apavus attīrīt no putekļiem un dubļiem var ar parastas nagu vīlītes palīdzību. Tā akurāti likvidēs visus netīrumus – jums atliks tikai noslaucīt apavus ar mitru lupatiņu.
 • Bet gludekli notīrīt var ar sāls palīdzību. Lai to paveiktu, gludināmo dēli noklājiet ar papīru un uzberiet virsū sāli. Tad pārliecinieties, ka gludeklī nav ūdens, bet funkcija „Tvaiks” ir izslēgta, un pagrieziet gludekļa karstuma regulatoru maksimālajā režīmā. Pārvelkot ar sakarsētu gludekli pa sāli, jūs viegli attīrīsiet to no netīrumiem.
 • Nolēmāt veikt mēbeļu pārvietošanu? Lai pasargātu grīdu no nejaušiem skrāpējumiem un bojājumiem, uzvelciet galdu un krēslu kājiņām blīva auduma zeķes. Savukārt, ietinot šādās zeķēs trauslus dekora priekšmetus, jūs viegli izvairīsieties no nepatīkamiem pārsteigumiem, ko var radīt negaidīti kritieni.
 • Nomazgāt no rokām krāsu nebūs nemaz tik grūti, ja pirms krāsošanas darbiem rokas iesmērēsiet ar roku krēmu. Savukārt notīrīt grūti likvidējamus krāsu traipus no sienām, durvīm, mēbelēm un apģērba var ar etiķa palīdzību.
 • Nerūsējošo tēraudu var notīrīt ar olīveļļas palīdzību. Apstrādājiet metāla detaļu ar olīveļļā samērcētu drānas gabaliņu, un pēc tam noberziet to līdz spīdumam ar sausupapīra dvieli.
 • Lai neapdedzinātos, izskrūvējot tikko izdegušu spuldzīti, izmantojiet vecas tenisa bumbiņas pusīti. Tas ir ne tikai droši, bet arī ļoti parocīgi.
 • Mīksto, pūkaino paklāju tīrīšana nav vienkārša lieta. Atvieglojiet to ar dakšiņas vai ķemmes palīdzību – vienkārši „izķemmējiet” paklāju pirms tā tīrīšanas ar putekļu sūcēju, un tas būs kā jauns!
 • No sudraba izgatavotus galda piederumus notīrīt līdz spīdumam nav nemaz tik vienkārši. Taču mums ir izeja: ielieciet kastītē ar sudrabu gabaliņu krīta, kas ietīts marlītē. Tas palīdzēs pasargāt sudraba galda piederumus no apsūbēšanas un traipiem.
 • Esat iecerējuši veikt ģenerāltīrīšanu? Neaizmirstiet nopirkt bērnu eļļu – tā palīdzēs līdz spīdumam notīrīt hromētās virsmas. Uzlejiet nedaudz eļļas uz kokvilnas auduma vai sūkļa un noberziet hromētās detaļas.
 • Lai augļi un dārzeņi ilgāk saglabātos svaigi, uzglabājiet tos, ietītus avīzēs, nevis plastikāta paketēs. Avīze uzsūc mitrumu, un produkti nesabojāsies jau pāris dienu laikā pēc pirkuma.
 • Ūdens sācis negribīgi tecēt prom no izlietnes? Nesteidzieties izsaukt santehniķi, ieberiet izplūdes atverē pa pustasītei sāls uz katru litru karstā ūdens, kas tiek izliets caurulē.
 • Cieti novārītu olu čaumalas var izmantot vāžu un pudeļu tīrīšanai. Ielieciet čaumalas vāzē, pielejiet ūdeni ar trauku mazgāšanas līdzekļa piedevu, un kārtīgi sakratiet.
 • Automašīnu pulēšanai paredzētais vasks lieliski noderēs arī izlietņu, krānu un dušas kabīņu pulēšanai. Tas pasargās virsmas no dažādu traipu rašanās un novērsīs esošās nepilnības.
Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker