Kā gludināt bikses, lai iegūtu līdzenas un stabilas buktes

Protams, lai to izdarītu, šajā gadījumā galvenais darbarīks ir gludeklis. Tas ir jūsu īpašumā, un, varbūt, pat kāds no jaunākajiem, modernākajiem modeļiem? Tādā gadījumā bikšu gludināšana jums neradīs nekādas grūtības!

Vispirms rūpīgi aplūkojiet bikses. Ražotāji pie jostas vietas bieži piestiprina speciālas nelielas etiķetes, kur ar īpašām zīmēm apzīmē apstākļus, kādos bikses var gludināt, un uz tās pašas zīmītes būs uzrakstīts arī auduma nosaukums, no kura bikses ir izgatavotas. Šie dati palīdzēs pareizi noregulēt uz gludekļa nepieciešamo temperatūras režīmu, tā kā daudziem modeļiem uz termoregulatora norādīti nevis cipari, bet vai nu auduma veids (piemēram, zīds, vilna, neilons), vai karstuma līmenis (viens, divi, trīs, četri punktiņi).

Sagatavojiet bikses, uzklājiet tās uz gludināmā dēļa, noteikti pārliecinieties, ka tās ir tīras, bez traipiem un locījumiem. Augstas temperatūras ietekmē vismazākais traipiņš var kļūt par lielu problēmu, no kuras pēc tam būs teju vai neiespējami tikt vaļā. Tīrai jābūt arī gludekļa sildvirsmai.

Sagatavojiet speciālu auduma gabalu, kas kalpos kā gludināmā (tvaiku radošā) drāna. Tā var būt marle, batists vai jebkurš cits audums, vienīgais nosacījums – tam jābūt baltam, lai nejauši nenokrāsotu bikšu audumu. Gludināšanai tāpat būs nepieciešams arī trauks ar ūdeni, kurā šo drāniņu laiku pa laikam pamērcēt, galda etiķis un veļas ziepes.

Samērcējiet gludināmo drānu ūdenī, kārtīgi nospiediet. Mitro audumu pārklājiet biksēm to jostas vietā un nogludiniet, viegli uzspiežot. Šajā posmā gludināšana vairāk līdzināsies attvaikošanai, lai pārāk stipri nepiespiestu pie auduma izvirzītās detaļas – jostas cilpiņas, kabatu atlokus.
Rūpīgi ar rokām izlīdziniet bikses, sekojot, lai bikšu staru ārējās un iekšējās šuves sakristu – ja tas netiks izdarīts, buktes nebūs simetriskas un „aizbrauks” katra uz savu pusi.
Gludināšanu veiciet rūpīgi, nepārtraucot procesu, lai neizlaistu atsevišķas auduma daļas. Malas buktēm nogludiniet akurāti, nepieļaujot pārlieku auduma sakaršanu un salocīšanos, kas var radīt spīdīgu „pēdu”, svītru parādīšanos.
Vispirms izgludiniet vienu bikšu staru, pēc tam otru. Pēc tam salieciet bikšu staras kopā, izlīdziniet to malas un vēl vienu reizi viegli caurtvaikojiet.

Ko darīt, ja spīdums no karstā gludekļa tomēr parādījies? Nav vērts bojāt garastāvokli pirms laika, kaut gan tādu bikšu izskats, jāsaka, visdrīzāk būs ne visai pievilcīgs. Lai to likvidētu un atgrieztu biksēm iepriekšējo glanci, samērcējiet kādu drāniņu etiķa ūdens šķīdumā (tiek izgatavots ar aprēķinu: 1 ēdamkarote etiķa uz glāzi ūdens), nospiediet un uzmanīgi notriniet spīdošās vietas.
Bet tagad – neliels noslēpums: lai buktes pēc gludināšanas turētos pēc iespējas ilgāk un „neizplūstu”, to gludināšanas procesā izmantojiet to pašu etiķa šķīdumu. Samērcējiet tajā gludināmo drāniņu un tikai pēc tam nogludiniet buktes. Iegūto rezultātu nostiprināt palīdzēs parastās saimniecības jeb veļas ziepes, ja ar mazu ziepju gabaliņu norīvēsiet buktes no iekšējās puses un jau pēc tam nogludināsiet.

Gludināšanas procesa beigās lai bikses nedaudz paguļ uz gludināmā dēļa un atdziest. Uzreiz pēc gludināšanas tās nav ieteicams aiztikt, jo karsts audums var atkal viegli salocīties.
Pēc atdzišanas bikses obligāti jāpakar uz speciāla pakaramā ar īpašu stiprinājumu, jo pretējā gadījumā viss darbs būs kaķim zem astes.
Jāatceras arī to, ka tikko izgludinātas bikses nevelk uzreiz kājās, tām nepieciešams, kā runājām, atdzist un mazliet „pakarāties”, lai viņas iegūst īsto formu.
Vēlaties, lai jūsu autoritāte un ideālās saimnieces tēls mīļotā acīs izaugtu gandrīz līdz debesīm? Atstrādājiet bikšu gludināšanas un buktēšanas procesu līdz perfektumam, dariet visu lēnām, akurāti, rūpīgi – un noteikti jūsu vīrieša acu priekšā. Ticiet, jūs pārvērtīsieties par īstu brīnumus radošu burvi, kas padara savu mīļoto neatvairāmu!

Joomla SEO by MijoSEF
Loading...
Loading...
Top.LV 
eXTReMe Tracker